Halı Örtüsü Nedir ?

Halı Örtüsü Nedir ?

 • Halı Örtüsü Nasıl Takılır ?

  Halı örtüsünün arka kısmı lastikli olduğu için, çarşaf geçiriyormuş gibi geçirildiği, takıldığı takdirde oldukça ideal bir sonuca ulaşmak mümkündür. Lastikleri sayesinde mevcut halıyı iyice kavrar ve kaymadan, sabit bir şekilde, topaklanma yapmadan koruma sağlarken aynı zamanda farklılık da getirir.

 • Halı Örtüsü Kaç Derecede Yıkanır ?

  Halı örtüsü, 30 dereceden daha yüksek bir ayarda yıkanmadığı sürece daha iyi sonuç verebilecek bir üründür. Örtünün ilk halini, kendi halini ve en verimli halini bozmamak için, örtünün güzelliği ile oynamamak için 30 derecenin altında yıkamak gerekmektedir fakat bazı alternatifleri 40 dereceye kadar yıkamak da mümkündür. Her örtüde yıkama talimatları mevcuttur.

 • Halı Örtüsünde Hangi Kumaş Kullanılır ?

  Halı örtüsünde birçok kumaş kullanılabilir. Bunlara örnek olarak kadife kumaş ve ultrasoft kumaş verilebilir. Kadife kumaş, oldukça yumuşak olması ile ünlüyken welsoft kumaş, sıcak tutması ve alev tutmaması ile ünlüdür, ultrasoft kumaş ise çabuk kuruması ve alerji yapmaması ile ünlüdür.

 • Halı Örtüsü Nasıl Kullanılır ?

  Halı örtüsünü kullanmak için öncelikle bir halınız olması gerekir. Halınızın deseninden sıkılma, pislenmesini istememe veya evinizde değişiklik yapma gibi çeşitli nedenlerle değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için halı değiştirmekten daha düşük maliyet ile örtü satın alıp, bu örtüyü geçirerek kullanım sağlayabilirsiniz.